Idecad Statik Proje Nasıl Çizilir?(Çözüm bulundu)

ideCAD statik programı nedir?

ideCAD Statik, yapı sistemlerinin modellenmesi, sonlu elemanlar analizi, yönetmelik uyumlu tasarımı, performans değerlendirmesi ve güçlendirilmesi için özel olarak geliştirilmiş çok kapsamlı bir çözüm paketidir.

Statik proje nasıl çizilir?

Statik Proje; Mimari projeye uygun olarak, inşaat mühendisleri tarafından hazırlanan, ölçekleri yapının büyüklüğüne ve özelliğine göre belirlenen, betonarme, yığma, çelik ve benzeri yapıların türlerine göre taşıyıcı sistemlerini gösteren, bodrum kat dâhil tüm kat planları, çatı planları, bunların kesitleri, detayları

ideCAD programının hangi alanlarda kullanılır?

ideCAD Yapı ile betonarme ve çelik karma çok katlı yapılar, hol tipi ve ara katlı sanayi yapıları, kanopi yapıları, stadyum ve benzeri yapılar, çok katlı betonarme üzeri çelik oturtma çatı içeren yapılar, alt katları betonarme sonraki katları çelik yapılar modellenebilir.

ideCAD ile neler yapılabilir?

Avan proje, teklif hazırlama, otomatik kesit & görünüşler, ruhsat projesi hazırlama, detaylandırma, metraj & maliyet raporları, dekorasyon, peyzaj tasarımı ve görselleştirme için tek program.

ideCAD hangi firmanın?

Ürün portföyü içerisinde; ideCAD Mimari, ideCAD Betonarme, ideCAD Çelik & Betonarme, ideCAD Render, ideCAD Odt ve ideCAD Wrep’in yer aldığı ideYAPI A.Ş., 1988 yılından bu yana bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteriyor.

ideCAD hangi ülkenin?

İstanbul, Bursa ve Hannover (Almanya) ofisleriyle faaliyet gösteren firma, ürettiği bilgisayar yazılımları ile mimar ve inşaat mühendislerinin planladıklarını hızla uygulamaya geçirmelerine olanak veren teknolojiler geliştiriyor.

You might be interested:  Minecraft Skin Nasıl Çizilir?(Çözülmüş)

Inşaat proje çizimini kim yapar?

İnşaat mühendisleri ruhsat için mimari proje çizemez. Mimarlar da statik proje çizemez. Ancak kendi mesleki gelişimleri ve yetişme biçimleri ile ilgi duymaları neticesinde her iki meslek grubundan kişiler bu alanlardaki projeleri okuyabilir, temel anlamda çizimleri yapabilirler.

Statik proje çizerken nelere dikkat edilir?

Mimari ile statik projede kolonların yerleşim ve yönleri, ebatları uyumlu olmalı- dır. Mimari ile statik projede yapı kotları uyumlu olmalıdır. Mimari ile statik projede kat yükseklikleri uyumlu olmalıdır. Temel üst kotu, mimari projede belirtilen doğal zemin kotu ile uyumlu olmalıdır.

Mühendislikte statik nedir?

Statik, “Durağan” anlamına gelir. İnşaat mühendisliği alanında bir uzman olan statiker yani statik proje mühendisi, statik analizler yaparak statik proje hazırlar. Yapının sağlam ve sabit bir şekilde kalmasını sağlayan projeyi oluşturur.

ideCAD Türkçe mi?

Programın İngilizce versiyonunu kurmanız gerekir. Aynı bilgisayara hem İngilizce hem de Türkçe versiyonlar kurulabilir. İngilizce versiyonları idecad.com sitesinde Download bölümünde bulabilirsiniz.

ideCAD WREP ne demek?

ideCAD Wrep, ideCAD Mimari’nin olanakları sınırlandırılmış ücretsiz versiyonudur. ideCAD Mimari, ideCAD Statik Betonarme ve ideCAD Statik Çelik de yapılmış projeler ideCAD Wrep ‘de açılıp çizdirilebilir. ideCAD Wrep herhangi bir bilgisayara kurulup proje çıktıları alınabilir.

ideCAD betonarme nedir?

statik ve mimari olarak ikiye ayrılan, betonarme yapılar için hesap, çizim, güçlendirme, metraj, mimari tasarım, çizim, detaylandırma, görselleştirme, animasyon gibi pek çok özelliği olup, piyasada en çok kullanılan ticari programlardan biri.

ideCAD çıktı nasıl alınır?

ideCAD ‘de çıktı alabilmeniz için printer veya plotterınızı destekleyen yazılımı (driver) Windows programına yüklemelisiniz. Yazılım yüklüyse Çizdir komutuyla projenizin çıktısını alabilirsiniz. Çizici ayarlarından çizim alanı, yerleşim ve ölçek seçimlerini ve ayarlarını yapabilirsiniz.

You might be interested:  Netcad Aplikasyon Krokisi Nasıl Çizilir?(En iyi çözüm)

ideCAD import nasıl yapılır?

İşlem Adımları

  1. Sol üst köşedeki İdeCAD logosu tıklanır.
  2. Açılan menüden İmport /DWG/DXF-2B satırını tıklanır.
  3. Açılan diyalogda import edilmek istenen dosya seçilir ve Aç butonu tıklanır.
  4. DWG/DXF İmport Seçenekleri diyalogu açılacaktır.
  5. Diyalogda gerekli parametreler ayarlanıp, Tamam butonu tıklandığında dosya açılacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *